Piękno

img

Pilniki do paznokci – jakie wybrać?

Jeśli masz zamiar wykonywać manicure będziesz potrzebowała mnóstwa pilników do paznokci. Zwróć uwagę czy używasz typu pilnika odpowiedniego do etapu i rodzaju pracy, którą wykonujesz. Jeśli nie wiesz jaki pilnik do czego używać koniecznie przeczytaj Nasz artykuł w którym wyjaśniamy gracje pilników papierowych oraz ich rodzaje.

Pilnik szklany – ideał dla naturalnych paznokci

Szklane pilniczki są idealne do paznokci naturalnych. Nie szarpią ich, nie wyginają i nie powodują rozdwojeń. Są stosunkowo niedrogie oraz wielokrotnego użytku. Dość szybko jednak się wycierają dlatego nie nastawiaj się na to, że jeden pilnikiem posłuży ci kilka lat.

Pilniki metalowe – tylko do żelu

Nie używaj ich do naturalnych paznokci. Szarpią płytkę i powodują jej szybkie rozdwajanie. Możesz ich używać do opracowywania krawędzi bocznej paznokci zbudowanych żelem.

Pilniki papierowe

Najpopularniejsze pilniki, są też najbardziej uniwersalne z uwagi na mnogość kształtów i rodzajów. Są bardzo tanie co pozwala bez żalu je wyrzucać po jednorazowym użytku. Musisz dopasować gradację pilnika, czyli ilość ściernych drobinek do danego etapu stylizacji. Poniżej opisujemy, którą gradację do czego używać.

Gradacja 80:

Dobra do usuwania zrogowaceń ze stóp, jednak nie nadaje się do piłowania paznokci.

Gradacja 100:

Ta gradacja również nie nadaje się do naturalnych paznokci. Możesz nią opracować, czyli opiłować, nadać krzywą c i kształt paznokci żelowych i akrylowych.

Gradacja 180:

Bezpieczna dla naturalnych paznokci, nadaje się do ich skracania a także polerowania paznokci żelowych i akrylowych.

Gradacja 240:

Taką gradację mają polerki do paznokci. Bardzo delikatna.